Rīgas 63. pamatskolas  pieredze iniciatīvas “Latvijas skolas soma”

2022./2023. mācību gadā

Š.g. 15. maijā Rīgas 63.pamatskolā  programmas “Skolas soma” ietvaros  4-to un 6-to klašu skolēniem notika izglītojošās virtuālās realitātes nodarbības, ko piedāvāja  SIA “P.N.R. “vadītāji Ņ.Dobreņkijs un P.Frolovs”. 4-jām klasēm bija nodarbība “Es saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu” un 6-jām klasēm “Mūzika un skaņa”

Nodarbībā “Es saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu” skolēni iepazina mākslu,  leļļu un animācijas izrādi skolēni skatījās virtuālajā realitātē, izmantojot 3D brilles. Planetārijā tiek izmantotas ciparu tehnoloģijas, kas ne tikai ļauj demonstrēt zvaigžņotas debesis un izplatījumu visā tās daudzveidībā, bet arī ļauj izveidot unikālu "grimšanas efekta klātbūtni" tā , ka tas pilnībā apvij jaunieti un viņa redzes loku.       4.-to klašu skolēniem bija iespēja papildināt savas zināšanas, ielūkoties mākslas pasaulē, iepazīt mākslas darbus.

Skolēniem bija aizraujoši redzēt senos, aizvēsturiskos alu zīmējumus, galveno varoni -  zēnu Leo; aizraujoši bija skatīties, ka atrodies Leonardo da Vinči piezīmju grāmatā un saprast, ka zēnu sauc tāpat kā Leonardo da Vinči; uzzināt, ka Leonardo savas piezīmes lasīja spoguļa priekšā, jo tās bija ačgārnas un to, ka Leonardo da Vinči rakstīja no kreisās uz labo pusi- spoguļrakstā; stāsta  būtība- izglābt krāsas un atcerēties stāstījuma galveno domu, ka jāliek lietā iztēli, jo kāda gan būtu pasaule, ja nebūtu krāsu un ja vien būs tādi zēni kā Leo, tad māksla neizzudīs.

6-tās klases nodarbībā “Mūzika un skaņa” skolēni tika iepazīstināti ar mūzikas izcelsmes vēsturi, instrumentiem u.tml.

Abas nodarbības skolēniem palīdzēja izprast literāros žanrus, kā arī deva nopietnas zināšanas mūzikas izcelsmes vēsturē.

Lasīt tālāk...

Rīgas 63. pamatskolas  pieredze iniciatīvas “Latvijas skolas soma”

2022./2023. mācību gadā

 

20230511 115317Programmas Skolas soma ietvaros  Rīgas 63.vidusskolas 7.a, 8.a, 8.b klase skolēni  9. un 11.maijā  baudīja neaizmirstamus skaistuma mirkļus Mākslas centra Zuzeum izstādē “Porcelāna dzīres – ielūdz Kuzņecovi”.

Izstādē bija iespējams caur Zuzānu kolekciju gūt ieskatu plašās  Kuzņecovu dzimtas un tās uzņēmumu vēsturē, pētīt produkcijas bagātīgo un daudzveidīgo klāstu, dizainu un stilistiku, un kā tā iekļaujas laikmeta kontekstā.

Rīgas Kuzņecova fabrikā  pēc Latvijas neatkarības darbojās arī latviešu mākslinieki, piemēram, R.Suta, A.Beļcova u.c.

Kuzņecova fabrikas produkciju raksturo izsmalcinātība, krāšņums, greznība  un tai pašā laikā vienkāršība.

Skolēniem redzētais noderēs vēstures stundās, kad apgūs tēmu par rūpniecības attīstību 19.gs. Baltijā, kā arī vizuālās mākslas nodarbībās analizējot porcelāna stilistiku, kompozīciju un tml. jomas.

 

 

Lasīt tālāk...

Rīgas 63. pamatskolas  pieredze iniciatīvas “Latvijas skolas soma”

2022./2023. mācību gadā

20230420 1930098. un 9. klases  atkal bija ekskursijā "Jūgendstils"  

20. gadsimta sākumā nozīmīgākajā Krievijas impērijas ostas pilsētā Rīgā uzvaras gājienu sāka jaunais arhitektūras virziens jūgendstils, pateicoties tam, šodien mēs Rīgu varam dēvēt par Jūgendstila metropoli. Rīga var lepoties ar vairāk nekā 800 jūgendstila ēkām. Namu fasādes iepriecina skatienu ar vijīgu augu pārbagātību, starp kuriem ērti jūtas arī dažādas reālas un mītiskas būtnes.

 

 

 

 

 

 

Lasīt tālāk...

Rīgas 63. pamatskolas  pieredze iniciatīvas “Latvijas skolas soma”

2022./2023. mācību gadā

 

20230304 084617Š.g. 16. oktobrī  Rīgas 63.pamatskolas 8.a un 8.b klases  skolēni programmas  “Latvijas Skolas soma” ietvaros apmeklēja muzeju “Rīgas Jūgendstila muzejs”

Muzeja ēka Alberta ielā 12 ir celta 1903. gadā kā izcilā latviešu arhitekta Konstantīna Pēkšēna personiskais nams. 

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” ir vienīgais Baltijas valstīs, kas veltīts jūgendstila kultūrvēsturiskajam mantojumam. Restaurējot arhitekta dzīvokli saglabātas stila raksturojošās iezīmes un elementi telpu noformēšanā. 

 Dzīvokļa interjers  atklāj jūgendstila būtību – no telpu plānojuma, oriģinālajiem sienu krāsojumiem un griestu gleznojumiem līdz telpu iekārtojumam. Apskatāmas rīdzinieku mēbeles, trauki, mākslas darbi, pulksteņi, apģērbi, izšuvumi un citi priekšmeti. 

 Muzejā apskatāma arī virtuālā ekspozīcija. 

 

 

Lasīt tālāk...

Ēdienkarte 1.- 4.kl.

 

edienkarte5 12

Ēdienkarte 5.- 9.kl.

edienkarte5 12

Zvanu saraksts

zvonok

Baltezera ielā 6

stundu 1

Pāles ielā 9

stundu 2

Konsultācijas

konsultacijas

Skolas pulciņi

pulcini